Rozhodnutí hejtmana Olomouckého kraje - zvýšené nebezpečí vzniku požárů
Datum vyvěšení: 26. června 2026
Zodpovídá: podatelna
V době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru se na místech uvedených v čl. 4 tohoto nařízení zakazuje:
a) rozdělávání nebo udržovaní otevřeného ohně (např. spalování hořlavých látek),
b) pálení klestu a zbytků po těžbě na lesních pozemcích,
c) používání pyrotechnických výrobků,
d) používání létajících přání, lampionů se světlem z otevřeného ohně a pochodní,
e) odhazování hořících nebo doutnajících předmětů,
f) jízda parní lokomotivou, pokud nejsou zajištěna bezpečnostní opatření k zamezení vzniku požáru,
g) spotřebovávání vody z umělých a přírodních nádrží určených jako zdroje požární vody k jiným účelům než k hašení požárů
